Obowiązki trenera – kierownika i trenerów akcji szkoleniowych(zgrupowania, konsultacje) organizowanych przez Waterpolowe Towarzystwo Sportowe Polonia Bytom
I. Funkcję kierownika akcji szkoleniowych pełni trener , powołany i zatwierdzony przez Zarząd klubu, posiadający odpowiednie uprawnienia i licencję trenerską.
II. Do obowiązków trenera – kierownika akcji szkoleniowej należy:
-
Zebranie przed rozpoczęciem akcji szkoleniowej zgód rodziców/opiekunów prawnych na udział zawodnika w zgrupowaniu bądź konsultacji. Dokument ten pozostaje w dyspozycji kierownika akcji i jest konieczny do jej rozliczenia.
2. Sprawdzenie na podstawie książeczek zdrowia zawodników względnie innych wiarygodnych dokumentów obowiązujących w danej dyscyplinie sportowej terminu zdolności do treningu i zawodów tj. orzeczenia poprzez lekarza medycyny sportowej względnie lekarza posiadającego certyfikat w zakresie orzecznictwa sportowo- lekarskiego wydany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej.
Dokumenty stwierdzające zdolność do treningów i zawodów w trakcie akcji szkoleniowej pozostają w dyspozycji kierownika akcji
3. W przypadku stwierdzenia niezdolności zawodnika do treningu tj. stwierdzenie braku stosownego dokumentu z orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza medycyny sportowej oraz braku zgody rodziców/opiekunów prawnych na udział w zgrupowaniu bądź konsultacji konieczne jest odesłanie zawodnika pod opiekę wychowawczą do domu (wezwanie rodziców).
4. Sprawdzenie warunków pobytowych i szkoleniowych ośrodka pod kątem wymogów programowych i zgodności z zamówionymi świadczeniami.
5. Bieżąca kontrola świadczonych usług w zakresie żywienia zakwaterowania oraz stanu baz szkoleniowej pomocy szkoleniowych, warunków higieniczno – sanitarnych, itp., oraz dokonywanie w razie potrzeby interwencji zmierzających do poprawy jakości świadczeń.
6. Rozpoznanie możliwości udzielania pomocy medycznej zawodnikom w okresie trwania akcji (przychodnie lekarskie, pogotowie ratunkowe, szpitale – z oddziałami internistycznymi i chirurgii urazowej). Wymagane jest posiadanie przez zawodników karty chipowej NFZ (kasy chorych) i nr PESEL.
7. Opracowanie dziennego rozkładu zajęć na podstawie programu akcji szkoleniowej i podanie rozkładu zajęć do wiadomości uczestnikom akcji szkoleniowej (tablica ogłoszeń).
8. Prowadzenie na bieżąco Dziennika Zajęć przez trenerów poszczególnych grup, zaznaczając frekwencję zawodników w zajęciach programowych akcji szkoleniowej ;„T”-obecny, „N” – nieobecny”, ”ON”-obecny niećwiczący.
9. Zapoznanie zawodników z treścią regulaminu akcji szkoleniowych kadry wojewódzkiej. Podpisanie dokumentu przez uczestników i koordynatora wzgl. kierownika akcji i podanie go do wiadomości i przestrzegania przez uczestników akcji szkoleniowej (wywieszenie na tablicy ogłoszeń dot. akcji).
10. Opracowanie sprawozdania z realizacji programu akcji.
11. Kierowanie całokształtem procesu szkoleniowego w trakcie trwania akcji szkoleniowej, a także stroną organizacyjną i wychowawczą akcji.
12. Ponoszenie pełnej odpowiedzialności za realizację programu akcji szkoleniowej oraz stosowane metody i środki wychowawcze.
Bytom, 18 stycznia 2018 r.