Wicemistrzowie Polski Młodzików 2019/2020!

Młodzicy WTS Polonia Bytom zdobyli srebrny medal!

Zawodnicy z Bytomia zdobyli srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodzików w piłce wodnej. Turniej finałowy odbył się w dniach 25.09-27.09.2020 w Łodzi.

Drużyna U-13 prowadzona przez Krzysztofa Paczynę oraz Dawida Broncla w trakcie eliminacji wygrała siedem meczy, ponosząc tylko dwie porażki z drużyną UKS Neptun Łódź, która finalnie zdobyła złoty medal.

Bytomianie rozpoczęli turniej finałowy od wygranych z UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa 20-6 oraz KS Alfa Gorzów Wielkopolski 23-8. Następnie zapewnili sobie srebrny medal pokonując drużynę GKPW 59 Gorzów Wielkopolski 21-4. W meczu o złoty medal ulegli drużynie z Łodzi 9-6.

Na zdjęciu od lewej: Adam Guzy, Kamil Greif, Mateusz Goik, Tomasz Zgoła, Paweł Niepsuj, trener Krzysztof Paczyna, Jacek Romaniuk, Tomasz Horyń, Maksymilian Brzezina, Zbigniew Wiatrowski, Aleksander Ignacy, Jan Szymik, trener Dawid Broncel, Jacek Dudek, Oskar Maślak, Sergiusz Ołowski.