Mistrzostwa Polski Seniorów 28.02.2021

W zeszłą niedzielę (28.02.2021) została rozegrana kolejna kolejka ekstraklasy seniorów w piłce wodnej. Nasi zawodnicy w dwumeczu podjęli zespół Box Logistics Waterpolo Poznań

W pierwszym spotkaniu rozegranym rano padł wynik (22:9) dla zespołu z Bytomia. Nasi zawodnicy od początku mieli spotkanie pod kontrolą, dominując od pierwszego do ostatniego gwizdka. Od początku pierwszej kwarty Bytomianie ruszyli do ataku kończąc kwartę wynikiem (5:1). Następna kwarta wyglądała bardzo podobnie i zakończyła się wynikiem (5:0). Po zmianie połów zawodnicy z Poznania starali się odrobić stratę, jednak nasi zawodnicy nie pozostawali dłużni wygrywając trzecią kwartę (6:4). W ostatniej kwarcie Bytomianie tylko przypieczętowali zwycięstwo kończąc kwartę (6:3). Zawodnikiem meczu został Broncel Marek

Tego samego dnia wieczorem został rozegrany rewanż. Tym razem mecz dla naszych seniorów był minimalnie cięższy, jednak wygrany wysoko (18:10). Drużyna z Poznania od tym razem okazała się zwycięska w pierwszej kwarcie, wygrywając minimalnie (3:4). Po zaciętej kwarcie nasi seniorzy ruszyli do ataku, wygrywając drugą kwartę (6:1). Trzecie kwarta zakończyła się równie wysokim wynikiem (6:2). W ostatniej kwarcie trener Krzysztof Paczyna mógł wpuścić rezerwę, a sama kwarta zakończyła się wynikiem (3:3). Zawodnikiem meczu został Behen Yurij

Skład drużyny Łukosz WTS Polonii Bytom wraz z ilością strzelonych bramek.

Moś Grzegorz-22, Abdelrahman Abbas Tavik-20, Cebo Patryk-20, Paczyna Radosław-19, Bomba Mateusz-13, Behen Yurij- 10, Radwański Jan-9, Moś Adrian-7, Struzik Jakub-6, Broncel Marek-4, Krogul Filip, Larysz Szymon, Nahajewski Aleksander, Lis Paweł (bramkarz), Jung Dawid (bramkarz).