MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCA U23 28-29.11.2020 GLIWICE

W ubiegły weekend (28-29.11.2020) po raz pierwszy w tym sezonie odbyły się rozgrywki Młodzieżowca- U-23.

W sobotę swój pierwszy mecz rozegrali zawodnicy WTS Polonii Bytom przeciwko AZS Uniwersytet Warszawski.

Zawodnicy bytomskiego klubu w tym meczu odnieśli porażkę 10-16 (0-1,1-5, 5-4, 4-6)

Pierwsza, niezwykle wyrównana kwarta skończyła się jednobramkowym wynikiem na korzyść Warszawy. W drugiej kwarcie Warszawiacy przeszli do ofensywy wygrywając ją 5-1. Bytomianie po zmianie połów zaczęli nadrabiać straty, jednak Warszawiacy nie pozostawali dłużni i ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 5-4 dla Bytomia. Ostatnia kwarta przyniosła wiele emocji, obydwie drużyny walczyły zaciekle by wygrać cały mecz. Ponownie lepsza okazała się Warszawa, której Bytomianie ulegli 4-6. Za ten mecz w drużynie Bytomia MVP zdobył grający z numerem 2 Mateusz Bomba.

W niedzielę drużyna prowadzona przez Krzysztofa Paczynę zmierzyła się z Uczniowskim Klubem Sportowym Neptun Łódź. Tym razem Bytomianie okazali się bezprecedensowo lepsi pokonując Łodzian 22-12 (8-2, 4-2, 6-3, 4-5)

W pierwszej kwarcie nasi zawodnicy byki niezwykle skuteczni w ataku co przyniosło swój efekt w postaci 8 strzelonych bramek i łatwym wygraniu tej kwarty 8-2.

W następnej kwarcie ofensywa Bytomian nie ustawała, a sama kwarta zakończyła się wygraną 4-2.

Po zmianie połów drużyna z Bytomia w dalszym ciągu utrzymywała skuteczność w ataku wygrywając trzecią kwartę 6-3.

Ostatnią kwartę nasi zawodnicy minimalnie przegrali wynikiem 4-5

Zawodnikiem meczu został Patryk Cebo grający z numerem 11.

Po tej rundzie Mistrzostw Polski Młodzieżowca Bytomianie uplasowali się na drugim miejscu w grupie, co daje im awans do rundy finałowej.

Skład drużyny WTS Polonii Bytom wraz z ilością strzelonych bramek:

Kocik Olaf (bramkarz), Bomba Mateusz 8, Guzy Aleksander, Skrzyszewski Marcel 1, Brzozowski Kamil 2, Szopa Bartosz 1, Cziba Dawid, Soika Paweł 1, Paczyna Radosław 3, Struzik Jakub 5, Moś Adrian 4, Siebler Jakub 1, Cebo Patryk 6, Krawczyński Jakub