Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików

W zeszły weekend (10-11.04.2021) nasi zawodnicy, z obydwu kategorii wiekowych- juniorzy i młodzicy, rozegrali niezwykle emocjonujące mecze.

Juniorzy zagrali w Szczecinie drugi turniej eliminacyjny- rundy 2. Pierwszy mecz Bytomianie wygrali przeciwko ŁSTW Łódź (16:7). Od początku spotkania zawodnicy WTS-u dominowali, odnosząc łatwe zwycięstwo.

Następny mecz rozegrali przeciwko gospodarzom- Arkonii Szczecin. Po emocjonych czterech kwartach spotkania padł ostatecznie remis (10:10), co doporowadziło do rzutów karnych. Niestety te zostały przegrane przez naszych zawodników (6:5).

Ostatnie spotkanie nasi juniorzy zagrali przeciwko zespołowi z Warszawy. Mecz ten podobnie jak pierwszy został łatwo wygrany i zakończył się wynikiem (15:4)


W tym samym czasie młodzicy rozegrali swój pierwszy turniej kwalifikacyjny w Bytomiu. Nasza drużyna nie zawiodła i wygrała wszystkie spotkania, najpierw pokonując dwukrotnie Alfe II Gorzów Wielkopolski (38:4) i (36:8), następnie GKPW Gorzów Wielkopolski (20:6) i (14:5).


Skład juniorów wraz z ilością bramek:

Skrzyszewski Marcel- 32, Cziba Dawid- 27, Szopa Bartosz- 24, Soika Paweł- 17, Brzozowski Kamil- 16, Błach Mikołaj- 13, Krogul Filip- 11, Larysz Szymon- 6, Kiwacki Maciej- 5, Dąbrowski Marcel- 2, Guzy Adam- 2, Wiatrowski Zbigniew- 2, Greif Kamil- 1, Olaf Kocik (bramkarz)- 1. Zespół poprowadził trener Krzysztof Paczyna.


Skład młodzików, wraz z ilością bramek:

Zgoła Tomasz- 30, Dudek Jacek- 25, Ołowski Sergiusz- 23, Ulfik Bartosz- 15, Olejniczak Tymon- 13, Moczygęba Kamil- 9, Moczygęba Robert- 8, Szopa Piotr- 4, Maj Oliwier- 3, Borys Igor- 2, Cieślik Stanisław- 2, Kapela Samuel- 1, Pinkawa Marcel- 1, Babula Witold, Czernohorski Tymoteusz (bramkarz). Trenerami drużyny byli Radosław Paczyna, Dawid Broncel i Ewelina Kapica.


Sponsor tytularny drużyny ekstraklasy