MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2020/21

W zeszły weekend (20-21.02.2021) nasi juniorzy rozegrali w Gliwicach drugi turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Juniorów.

W pierwszym meczu, rozegranym w sobotę rano, nasza drużyna podjęła zespół Alfa Gorzów Wielkopolski. Nasza młoda drużyna od początku meczu ruszyła do ataku, przeciwko faworytom z Gorzowa. Niestety, rywale nie pozostawało bezczynni i kwarta pierwsza skończyła się wynikiem (3:6). W następnej kwarcie nasi zawodnicy chcąc odrobić stratę po raz kolejny ruszyli do ataku. Tym razem jednak skuteczność się lekko pogorszyła, przez co kwarta druga skończyła się wynikiem (1:4). Po zmianie połów przeciwnicy zagrali bardziej ofensywnie, przez co wynik końcowy kwarty to (2:7). Ostatnia kwarta przyniosła wynik (5:2), jednak tyle nie wystarczyło by wygrać z mocno prowadzącymi Gorzowianami. Ostateczny wynik spotkania to (11:19) dla Alfy. Zawodnikiem meczu po stronie Bytomia został Dawid Cziba.

Kolejny mecz rozegrany w sobotę wieczór przyniósł pierwsze zwycięstwo zawodnikom WTS Polonii Bytom. Mecz ten został rozegrany przeciwko drużynie UKS „Syrena" Pałac Młodzieży Warszawa II i zakończył się wynikiem (15:7). Pierwsza kwarta była niezwykle emocjonująca, jednak to Bytomianie wyszli z niej zwycięsko wynikiem (4:2). W następnej kwarcie emocje trochę opadły, a gra się uspokoiła. Nie przeszkodziło to jednak naszym zawodnikom w strzeleniu 3 bramek i wygraniu kwarty (3:2). Po zmianie połów Bytomianie nadal dominowali kończąc kwartę wynikiem (3:1). Ostatnie kwarta tylko przypieczętowała zwycięstwo WTS Polonii Bytom, kończąc się wynikiem (5:2). Zawodnikiem meczu został Bartosz Szopa.

W ostatnim meczu rozegranym w niedzielę rano zawodnicy z Bytomia podjęli zespół UKS „Syrena" Pałac Młodzieży Warszawa I. Mecz ten od początku był bardzo ciężki dla obu drużyn. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem (0:1) dla Warszawiaków. W drugiej kwarcie nasi zawodnicy próbowali nagłośnić stratę jednej bramki, ale niestety Warszawiacy byli także skuteczni, przez co kwarta skończyła się wynikiem (3:4). Trzecia kwarta niestety okazała się bezbramkowo dla naszych zawodników i skończyła się wynikiem (0:3). W ostatniej kwarcie nasza drużyna niestety nie zdołała odrobić straty, a sama kwarta zakończyła się wynikiem (1:2). Cały mecz skończył się wynikiem (4:10) dla Warszawy. Zawodnikiem meczu został Paweł Soika.

Skład drużyny WTS Polonia Bytom wraz z ilością strzelonych bramek:

Skrzyszewski Marcel-21, Szopa Bartosz-10, Soika Paweł-9, Cziba Dawid-8, Filip Krogul-4, Brzozowski Kamil-3, Kiwacki Maciej-2, Larysz Szymon-2, Błach Mikołaj-1, Dąbrowski Marcel, Guzy Adam, Kocik Olaf (bramkarz)-1, Książkiewicz Olaf (bramkarz).FOT. MACIEJ ULFIK

Sponsor tytularny drużyny ekstraklasy