MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2020/21

W weekend 5 i 6 grudnia odbyła się pierwsza faza mistrzostw Polski juniorów. Nasi zawodnicy wmłodym (jak na tą kategorię wiekową składzie) rozegrali trzy mecze.

Pierwszy mecz w sobotę rano zagrali z UKS "Syrena" Pałac Młodzieży Warszawa Waterpolo II. Meczten wygrali 13-7. Bytomianie od początku dominowali w spotkaniu i mimo kilku groźnych akcjiWarszawiaków wygrali mecz bez większego problemu, a zawodnikiem meczu został Bartosz Szopa.

W sobotni wieczór nasi zawodnicy rozegrali drugi mecz z faworytem całego turnieju- Alfą GorzówWielkopolski. Po zaciekłej walce nasz młody skład musiał uznać wyższość Alfy, ostatecznieprzegrywając to spotkanie 20-11. Zawodnikiem meczu po naszej stronie został Marcel Skrzyszewski.

W niedzielę rano nasza drużyna rozegrała swój ostatni mecz, tym razem z UKS "Syrena" PałacMłodzieży Warszawa Waterpolo I. Był to kolejny niezwykle ciężki i trudny dla naszych zawodnikówmecz, który ostatecznie zakończył się wynikiem 15-8 na korzyść Warszawy. Zawodnikiem meczu postronie Bytomia został bramkarz- Olaf Kocik.

Skład drużyny WTS Polonii Bytom wraz z ilością strzelonych bramek.  

Olaf Kocik (bramkarz) 1, Kamil Brzozowski 1, Marcel Skrzyszewski 11, Mikołaj Błach, Szymon Larysz,Bartosz Szopa 6, Paweł Soika 6, Filip Krogul 2, Mateusz Bawej, Dawid Cziba 4, Maciej Kiwacki 1Sponsor tytularny drużyny ekstraklasy