III KOLEJKA EKSTRAKLASY MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW

W weekend rozegrana została III kolejka Mistrzostw Polski Seniorów. Drużyna ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom rozegrała dwumecz z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zawodnicy bytomskiego klubu w pierwszym meczu odnieśli zwycięstwo pokonując rywali 17-5 (3-1, 6-1, 4-0, 4-3). Bytomska drużyna rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 3-1 w trakcie pierwszej kwarty. W następnej części meczu powiększyli swoją przewagę na przeciwnikiem, prowadząc 9-2. Po zmianie stron drużyna z Bytomia zachowała czyste konto, strzelając 4 bramki. Przed ostatnią kwartą meczu wynik wynosił 13-2. W ciągu ostatniej kwarty zawodnicy z Bytomia utrzymali prowadzenie, finalnie wygrywając 17-5. Zawodnikiem meczu został Grzegorz Moś. W drugim meczu drużyna prowadzona przez Krzysztofa Paczynę również pokonała drużynę przeciwną, tym razem wynikiem 13-3 (3-1, 2-1, 4-1, 4-0). Mecz, tak samo jak mecz wcześniejszy, rozpoczęli od wygranej kwarty 3-1. Druga część zakończyła się rezultatem 2-1 dla bytomskiej drużyny. Przed przerwą wynik wynosił 5-2. Podczas trzeciej kwarty bytomianie doprowadzili do przewagi punktowej 9-3. Mecz zakończył się wygraną 13-3. Za ten mecz wyróżniony został Dawid Jung. Po III kolejkach drużyna z Bytomia plasuje się na drugim miejscu w tabeli grupy A. Szansa na następne punkty będzie już za dwa tygodnie w Gliwicach, gdzie ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom zmierzy się ŁSTW Politechniką Łódzką. Skład drużyny wraz z ilością strzelonych bramek: Paweł Lis (bramkarz), Mateusz Bomba 3, Grzegorz Moś 7, Paweł Soika 1, Bartosz Szopa 1, Dawid Cziba, Radosław Paczyna 3, Jakub Struzik 3, Adrian Moś 1, Abbas Tawik Abdelrahman 5, Marek Broncel 2, Patryk Cebo 4, Dawid Jung (bramkarz)