II KOLEJKA EKSTRAKLASY MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W PIŁCE WODNEJ

Drużyna ŁUKOSZ WTS Polonii Bytom wygrała swoje pierwsze mecze w ramach II kolejki Mistrzostw Polski Seniorów.

Zespół prowadzony przez Krzysztofa Paczynę, po zeszłorocznym triumfie w tych rozgrywkach, nie zawiódł i pokonał w dwumeczu zespół UKS Neptun Łódź.

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 19:8 (4:1, 6:2, 5:2, 4:3). Podczas pierwszej kwarty zawodnicy z Bytomia stracili tylko jedną bramkę, samemu strzelając cztery. W trakcie drugiej kwarty gospodarze strzelili 2 bramki, podczas kiedy bytomscy piłkarze wodni strzelili 6 bramek. W trzeciej kwarcie bytomianie ponownie stracili 2 bramki, tym razem strzelając 5 bramek. Mecz zakończyła kwarta wygrana przez zawodników z Bytomia 4:3. Wyróżnionym zawodnikiem za ten mecz w bytomskim zespole został Radosław Paczyna.

Drugi mecz zakończył się wynikiem 24:10 (5:2, 5:3, 7:1, 7:4) dla Bytomian. Mecz rozpoczęli wygrywając pierwsza kwartę 5:2. Następna kwartę wygrali ponownie strzelając 5 bramek, tracąc przy tym 3 bramki. Trzecią kwartę zakończyli zdobywając 7 bramek, dając dopuścić do utraty jednej bramki. Ostatnia kwarta zakończona wygraną przez bytomski zespół, znów strzelając 7 bramek, tym razem tracąc 4. Zawodnikiem meczu w drużynie z Bytomia został Mateusz Bomba.

Skład bytomskiej drużyny wraz z ilością strzelonych bramek: Paweł Lis (bramkarz), Mateusz Bomba 8, Grzegorz Moś 5, Kamil Brzozowski 3, Bartosz Szopa, Dawid Cziba, Radosław Paczyna 7, Paweł Soika 2, Adrian Moś 4, Abdelrahman Abbas 5, Marek Broncel 1, Patryk Cebo 8, Dawid Jung (bramkarz)