V-CE MISTRZOSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH

W dniach 05-07.07.2019 w Gorzowie Wlkp. odbył się turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będący za razem Mistrzostwami Polski Juniora Młodszego.

Do finałowego turnieju awansowało sześć najlepszych drużyn wyłonionych w trzech turniejach eliminacyjnych i jednym kwalifikacyjnym.

Zawodnicy WTS Polonii Bytom swoje zmagania zaczęli od mocnego akcentu ogrywając drużynę OCMER ŁSTW Łódź 16:9 . Drugiego dnia w porannym meczu podopieczni trenerów: Marek Broncel, Joachim Wiśniowski i Krzysztof Paczyna, podejmowali drużynę ze stolicy Pałac Młodzieży Warszawa. Po wyrównanym i zaciętym meczu zawodnicy WTS-u wygrali stosunkiem bramek 5:3.

Drugi mecz tego dnia (a trzeci w turnieju) bytomianie rozegrali z zawodnikami

Arkonii Szczecin pewnie pokonując przeciwnika 13:3 tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju po dwóch dniach zmagań.

Dzień trzeci a za razem ostatni O.O.M. rozpoczynamy z gospodarzem turnieju

Alfą Gorzów Wlkp. i tym razem zostawiamy przeciwników na przegranym polu wygrywając 14:3 i stało się jasne, że o złoty medal będziemy walczyć z drużyną z Ostrowca Św.

Jak na mecz finałowy przystało ,było dużo walki ciekawych zagrań i bardzo wyrównany poziom obu drużyn co odzwierciedla wynik meczu 8 : 7 dla drużyny KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i to właśnie ta drużyna zdobyła złoty medal O.O.M. 2019.

We wszystkich meczach cała drużyna WTS Polonii Bytom (zawodnicy i trenerzy) zasługują na słowa uznania dając z siebie 110% zaangażowania ,co tylko może być dobrym prognostykiem na kolejne lata tej drużyny.

Dziękujemy za srebrny medal i V-ce Mistrzostwo Polski, życzymy sukcesów, miłego i bezpiecznego wypoczynku w przerwie wakacyjnej.

Dziękuję w imieniu zawodników i trenerów Rodzicom (przez duże R) a za razem wiernym i wielkim KIBICOM za tak liczne przybycie na mistrzostwa i gorący, sportowy doping.

Sponsor tytularny drużyny ekstraklasy