SREBRO W PUCHARZE POLSKI 2018!!!

W dniach 21-22.04.2018r na basenie Olimpijczyk w Gliwicach został rozegrany Turniej Pucharu Polski Seniorów w piłce wodnej.

Drużyna seniorów z Bytomia w fazie grupowej, wygrała 2 mecze z KS Waterpolo Poznań 13:12 oraz AZS Uniwersytet Warszawa 10:4.

W grupie A po wycofaniu się drużyny Legii Warszawa, do finału awansowała drużyna ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer.

W meczu o 3 miejsce drużyna Ks Waterpolo Poznań, pokonała drużynę Alfa Gorzów Wielkopolski 16:8.

W finale Pucharu Polski po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu, nasz zespól w ostatnich 30 sekundach spotkania, stracił bramkę decydującą o zdobyciu Pucharu przez obecnych Mistrzów Polski z Łodzi. Wynik spotkania 11:12 dla ŁSTW.

Nasz klub powtórzył niewątpliwy sukces z zeszłego roku w Pucharze Polski zajmując 2 miejsce - pozostaje oczywiście niedosyt być tak blisko i ...

na zdjęciu od lewej stoją:

Paczyna Krzysztof - trener; Maciej Roszak; Dawid Jung; Michał Wiśniowski; Radosław Paczyna; Grzegorz Moś; Aleksander Lasch; Marek Broncel - grający II trener; Jakub Struzik, Jurii Behen.

dolny rząd

Wojciech Babula; Adrian Moś; Mateusz Bomba; Miłosz Chudy; Patryk Cebo.

Do końca sezonu ekstraklasy seniorów pozostały 2 kolejki (4 mecze) i drużyna Łukosz WTS Polonia Bytom walczy o długo oczekiwany medal w seniorach. Obecnie jesteśmy na 3 miejscu, ale nadal w naszym zasięgu jest srebrny medal.

Sponsor tytularny drużyny ekstraklasy