RUNDA PLAY OFF MISTRZOSTW EUROPY 2018 W BARCELONIE

Reprezentacja Polski Seniorów, aby awansować do Mistrzostw Europy 2018 w Barcelonie musiała wygrać rundę PLAY OFF (rozgrywane są dwa mecze, "jeden u siebie, drugi na wyjeździe", zwycięzca dwumeczu awansuje dalej) przeciwko świetnej drużynie z Niemiec. Pierwszy mecz odbył się 24.02.2018 w Poznaniu. Polacy otrzymali srogą lekcję pokory od drużyny Niemieckiej przegrywając 2 do 21. Niemiecka drużyna przewyższała naszą reprezentację, pokazując to w każdym aspekcie meczu. Najlepszym zawodnikiem Polskiej reprezentacji był świetnie spisujący się w bramce Michał Diakonów (zawodnik na co dzień reprezentujący barwy Steaua Bukareszt grającej w lidze mistrzów). Mecz rewanżowy odbył się w Dusseldorfie (03.03.2018). Drużyna Niemiecka będąca już jedną nogą w turnieju finałowym Mistrzostw Europy, nie dała cienia nadziei

zawodnikom z Polski wygrywając mecz 23 do 6. Tym samym przegrywamy dwumecz i odpadamy z walki o turniej finałowy Mistrzostw Europy. Ten dwumecz pokazał różnicę w poziomie szkolenia, ilości zgrupowań oraz finansów jakie są przeznaczane na piłkę wodną w naszym kraju, a naszym zachodnim sąsiadem.

Niestety do reprezentacji nie został powołany żaden zawodnik z Bytomia, mimo świetnej gry naszej drużyny seniorskiej (trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów) oraz kilku z rzędu złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów (2012,2014,2016,2017).

Sponsor tytularny drużyny ekstraklasy

WATERPOLOWE TOWARZYSTWO SPORTOWE POLONIA BYTOM

Młodzicy
Juniorzy
Juniorzy Młodsi
Młodzieżowiec
Młodzicy
Juniorzy Młodsi
Juniorzy
Młodzicy
Juniorzy Młodsi
Juniorzy
Młodzieżowiec
Seniorzy
Juniorzy Młodsi
Juniorzy
Młodzieżowiec
Juniorzy
Juniorzy Młodsi
Seniorzy