RUNDA PLAY OFF MISTRZOSTW EUROPY 2018 W BARCELONIE

Reprezentacja Polski Seniorów, aby awansować do Mistrzostw Europy 2018 w Barcelonie musiała wygrać rundę PLAY OFF (rozgrywane są dwa mecze, "jeden u siebie, drugi na wyjeździe", zwycięzca dwumeczu awansuje dalej) przeciwko świetnej drużynie z Niemiec. Pierwszy mecz odbył się 24.02.2018 w Poznaniu. Polacy otrzymali srogą lekcję pokory od drużyny Niemieckiej przegrywając 2 do 21. Niemiecka drużyna przewyższała naszą reprezentację, pokazując to w każdym aspekcie meczu. Najlepszym zawodnikiem Polskiej reprezentacji był świetnie spisujący się w bramce Michał Diakonów (zawodnik na co dzień reprezentujący barwy Steaua Bukareszt grającej w lidze mistrzów). Mecz rewanżowy odbył się w Dusseldorfie (03.03.2018). Drużyna Niemiecka będąca już jedną nogą w turnieju finałowym Mistrzostw Europy, nie dała cienia nadziei

zawodnikom z Polski wygrywając mecz 23 do 6. Tym samym przegrywamy dwumecz i odpadamy z walki o turniej finałowy Mistrzostw Europy. Ten dwumecz pokazał różnicę w poziomie szkolenia, ilości zgrupowań oraz finansów jakie są przeznaczane na piłkę wodną w naszym kraju, a naszym zachodnim sąsiadem.

Niestety do reprezentacji nie został powołany żaden zawodnik z Bytomia, mimo świetnej gry naszej drużyny seniorskiej (trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów) oraz kilku z rzędu złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów (2012,2014,2016,2017).

Sponsor tytularny drużyny ekstraklasy