ŁUKOSZ WATERPOLOWE TOWARZYSTWO SPORTOWE POLONIA BYTOM

6 punktów zostaje w Bytomiu!!

18/02/2018

Godzina 11.00, rozbrzmiewa pierwszy gwizdek i zaczynamy mecz rewanżowy z drużyną KS Waterpolo Poznań. Pierwsza kwarta przebiega równo i przy stanie 2-2 zaczynamy drugą część spotkania. Lepsza gra zarówno w ataku jak i obronie pozwala nam wyjść na prowadzenie trzema bramkami. Sędziowie kończą drugą działkę meczu i zmieniamy strony boiska przy stanie 6-3.

Druga część meczu nie przebiega po naszej myśli. Drużyna z Poznania w trzeciej kwarcie strzela bramkę, na którą szybko odpowiadamy zdobywając gola. W ostatnią część meczu wchodzimy z wynikiem 7-4. Gramy dość nerwowo, co zostaje wykorzystane przez przeciwnika i tracimy kolejne dwie bramki. 30 sekund do końca spotkania, zawodnik gości - Oskar Szymonik podejmuje próbę pokonania naszego bramkarza lobem. Na nasze szczęście piłka odbija się od słupka i dryfuje na linii bramkowej, skąd fenomenalnie broniący w dzisiejszym spotkaniu Dawid Jung ją wyjmuje. Spokojnie rozgrywamy ostatnie sekundy spotkania i kończymy mecz wygrywając 7 do 6. Umacniamy się na trzeciej pozycji w tabeli, goniąc będące przed nami drużyny z Łodzi oraz Warszawy.